Impreza plenerowa – rzeczy, o których nie wolno zapomnieć

Eventy sportowe, imprezy firmowe czy lokalne, festyny – wyróżniamy bardzo wiele różnych wydarzeń plenerowych. Do organizacji każdej z nich należy się odpowiednio przygotować – nie tylko dostarczając odpowiedni sprzęt, ale planując cały przebieg i wypełnić o wszelkie formalności, umożliwiające organizację.

Jak właściwie zorganizować imprezę plenerową i zadbać o formalności?

Według prawa, status „masowy” impreza organizowana na stadionie lub w plenerze otrzymuje, gdy uczestniczyć w niej może powyżej 1000 osób. Warto wiedzieć, że mowa tutaj o liczbie osób, które mogą znaleźć się na terenie imprezy (np. gdy nie jest zamknięta), a nie o planowanej frekwencji. Jeśli planujemy tak duże wydarzenie, musimy zadbać o odpowiednie warunki dotyczące bezpieczeństwa. Jeśli już dopełniliśmy wszelkich formalności związanych z tego typu wydarzeń (szczegóły zawarte są w ustawie z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych), to teraz czas na odpowiednie planowanie.

Wielkość pleneru, otwarty lub ekskluzywny dostęp, zapewnienie np. oferty gastronomicznej, noclegowej, a także oczywiście odpowiednie atrakcje – to tylko część rzeczy, które należy uwzględnić przy organizacji. Dodatkowo, cały plan powinien spinać właściwy budżet. Pamiętajmy, że im wcześniej zdecydujemy się na organizację, tym prawdopodobnie w dniu wydarzenia wszystko pójdzie zgodnie z planem i mniej rzeczy nas zaskoczy.

Jaki sprzęt nagłośnieniowy będzie odpowiedni?

W zależności czy planujemy koncert, występy kabaretowe czy inne atrakcje, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim nagłośnieniu. Należy właściwie dopasować moc nagłośnienia do naszych potrzeb – za słabe nagłośnienie nie sprawdzi się podczas większości koncertów, zaś zbyt mocne, może być niepotrzebne np. na występy kabaretowe czy stand-upowe.

Jeśli odpowiednio i dobrze zaplanujemy wydarzenie, to będziemy dobrze wiedzieli, jakiego rodzaju sprzęt będzie niezbędny. W razie problemów z wyborem urządzeń o odpowiedniej mocy, czy też wątpliwościom z tym związanym, zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy.

Jako profesjonalna firma nagłośnieniowa możemy zająć się organizacją techniczną wydarzenia za Ciebie. Prowadzimy również wynajem nagłośnienia – posiadamy m.in. systemy odsłuchowe, korektory, różne mikrofony, a także konsolety mikserskie.

Możemy się również podjąć pełnej obsługi imprez i ich właściwego zaplanowania – dysponujemy m.in. namiotami i specjalistycznym sprzętem audiowizualnym, odpowiednio przygotowujemy zaplecze (zabezpieczamy wydarzenia w energię elektryczną) a także możemy zorganizować atrakcje czy zadbać o bezpieczeństwo uczestników, zapewniając ochronę. Skontaktuj się z nami – przedstawimy szczegóły naszej oferty.

Copyright ® 2017 Unister Sound ul. Jana 11, 44-282 Łuków Śląski, tel.:535 958 807, email: biuro@unistersound.pl

designed by: simeone_design