Jak obecnie buduje się estrady?

Rangę imprezy plenerowej można poznać po profesjonalnie zbudowanej estradzie. Mając to na uwadze, stawianie sceny musi odbywać się według ściśle określonego planu.

Kilka etapów prac

Przyjeżdżając na miejsce ekipa po kolei rozkłada aluminiowe elementy atestowanej konstrukcji. W pierwszej kolejności z samochodów wyciągane są stelaże, które będą stanowiły trzon całej estrady. Ustawiane są w taki sposób, aby nadać budowli przewidywany kształt. Zostają one ze sobą skręcone, dzięki specjalnie przystosowanym do tego łączeniom. W tym momencie całość zaczyna przypominać sześcian.

Jednak zanim nad sceną pojawi się zadaszenie, ekipa na opuszczonym jeszcze stelażu montuje plandekę posiadającą certyfikaty trudnopalności. Jest ona rozwijana tak, aby obejmowała swoją powierzchnią miejsce, na którym będą pojawiać się konferansjerzy i artyści. Dach w zależności od wybranego modelu estrady, może być dwuspadowy albo płaski. Wybór przekłada się na późniejszy rozstaw świateł lub ewentualne zamontowanie reklamy na froncie całej konstrukcji.

Gdy pokrycie dachowe zostanie już rozłożone członkowie teamu monterskiego przechodzą do instalacji lamp. Jest to proces bardzo złożony, gdyż oświetlenie podczas wydarzenia artystycznego najczęściej porusza się w rytm muzyki. Z tego względu zostaje rozprowadzone okablowanie, które połączone zostaje z urządzeniami sterującymi całą instalacją. W tym samym czasie rozstawiane zostają atestowane podesty tworzące scenę właściwą. Są to elementy dokładnie ze sobą skręcone, co przekłada się na późniejsze bezpieczeństwo występujących. Dzięki nim oraz odciągom, którymi przymocowany jest dach wyeliminowane zostaje ryzyko kołysania się konstrukcji. Dookoła sceny rozwijane są również siatki boczne posiadające, podobnie jak plandeka, certyfikaty trudnopalności.

W momencie gdy budowanie estrady zmierza ku końcowi zainstalowane zostaje nagłośnienie. Jest ono montowane z niezwykłą pieczołowitością i dokładnie sprawdzane, aby w konsekwencji uzyskać najwyższej jakości dźwięk.

Finalizowanie budowy

Gdy wszystkie elementy są ze sobą połączone i całość stoi stabilnie, oczom ukazuje się profesjonalnie zmontowana estrada. Po zawieszeniu oświetlenia i nagłośnienia ekipa podnosi zadaszenie na odpowiednią wysokość, a scena zostaje oddana do dyspozycji ulubieńcom publiczności.

Copyright ® 2017 Unister Sound ul. Jana 11, 44-282 Łuków Śląski, tel.:535 958 807, email: biuro@unistersound.pl

designed by: simeone_design