Scena mobilna – jaki rozmiar wybrać?

Organizując event na świeżym powietrzu należy mieć na uwadze, że miejsce, na którym występować będą zaproszone osobistości musi w zupełności odpowiadać na ich potrzeby. Powstaje więc pytanie, jaki wybrać rozmiar sceny mobilnej? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego ma dotyczyć organizowane wydarzenie.

Różne rodzaje imprez

Jeśli ma ono być jedynie wystąpieniem lokalnych władz najlepiej wykorzystać niewielką platformę. Może ona tworzyć powierzchnię zbliżoną do przydomowego tarasu. Zaledwie trzydzieści metrów kwadratowych wystarczy, by miejscowy burmistrz, czy prezydent miasta zaprezentował swoją wypowiedź lub przedstawił zaplanowane inwestycje.

W przypadku, gdy event przybiera formę imprezy integracyjnej warto wówczas zdecydować się na wynajęcie większej sceny. Wystąpienie organizatorów lub zaproszonego DJ-a wymaga przygotowania miejsca, na którym bez problemu będzie można zainstalować światła i odpowiednie nagłośnienie. Warto też pamiętać, by w takim przypadku mobilna platforma była na właściwej wysokości. Zebrane wokół osoby muszą wyraźnie widzieć i słyszeć wszystko to, co się na niej dzieje.

Bez wątpienia największe sceny mobilne są potrzebne do zorganizowania koncertów i dużych imprez plenerowych. W tym przypadku oprócz nagłośnienia i świateł, na podestach musi zmieścić się często kilkuosobowy zespół. Co za tym idzie, również różnorodne instrumenty, które zajmują pokaźne ilości miejsca. Dodatkowo, kluczowa także jest jej wysokość, gdyż tego typu widowiska potrafią być niezwykle spektakularne. Publiczność zgromadzona na wydarzeniu najczęściej oczekuje idealnego dźwięku oraz doskonałego show, przez co należy im zapewnić idealną widoczność. W takim przypadku powierzchnia sceny mobilnej przybiera okazałe rozmiary i umiejscowiona jest na wysokości około 150 cm. Metraż, na który decydują się osoby organizujące tego typu wydarzenia, sięga nawet 100m2. Dziesięciometrowa długość platformy gwarantuje swobodne poruszanie się nawet w przypadku dużej ilości znajdujących się na niej osób i sprzętu.

Warto więc dokładnie przeanalizować, ile urządzeń ma pojawić się na scenie i kto będzie na niej występować. W ten sposób zapewni się im nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo w trakcie pokazu.

Copyright ® 2017 Unister Sound ul. Jana 11, 44-282 Łuków Śląski, tel.:535 958 807, email: biuro@unistersound.pl

designed by: simeone_design